Новини Церква в Україні 

Митрополит Олександр (Драбинко): Мабуть, Філарет хоче реанімувати Київський патріархат. Не розумію, як він собі це уявляє

У почесного патріарха Православної церкви України Філарета і предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія різні бачення розвитку української церкви, сказав у коментарі виданню “ГОРДОН” митрополит ПЦУ Олександр (Драбинко). 

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет навряд чи зможе реанімувати Українську православну церкву Київського патріархату, сказав у коментарі виданню “ГОРДОН” митрополит ПЦУ Олександр (Драбинко).

“Патріарх Філарет дійсно розіслав запрошення на святкування дня пам’яті Макарія єпископам колишнього Київського патріархату. Мені такої пропозиції не надходило. Як і ще кільком єпископам із того ж Київського патріархату. Я стежу за розвитком подій. Потрібно розуміти, якби УПЦ КП не розпустили, то об’єднавчий собор просто не був би можливим. Тобто сам факт собору свідчить про те, що Київського патріархату з 15 грудня минулого року більше немає. Про те саме йдеться й у документах, підписаних самим Філаретом і членами синоду колишньої УПЦ КП. Ці документи зараз у відкритому доступі, вони оригінальні. Тому такої організації як УПЦ КП на сьогодні в Україні немає”, – зазначив Драбинко.

За його словами, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній дав зрозуміти, що відродження УПЦ КП неможливе.

“Зараз відбуваються не зовсім зрозумілі речі. Мабуть, патріарх Філарет хоче провести нові установчі збори й оголосити про реанімацію Київського патріархату. Я не розумію, як він собі це уявляє. Митрополит Епіфаній сьогодні після богослужіння дав чітко зрозуміти, що повернення до структур, які діяли до появи ПЦУ, неможливе. Це стосується і УПЦ КП. Це його слова як предстоятеля. Мені складно сказати, які стосунки між Епіфанієм і Філаретом. Але з боку Епіфанія немає якихось висловлювань на адресу Філарета – митрополит коментує тільки саму ситуацію. Поки що зрозуміло тільки те, що в них різне бачення майбутнього ПЦУ. 14 травня день пам’яті мученика Макарія. Філарет запросив Епіфанія на службу. Після цього має відбутися їхня зустріч. Тоді можна буде робити якісь висновки”, – підкреслив Драбинко.

8 травня видання LB.ua опублікувало копії запрошень для архієпископів за підписом Філарета, надрукованих на бланках УПЦ Київського патріархату на святкування дня пам’яті Макарія. Епіфаній повідомляв, що йому такого запрошення не надходило.

У коментарі ТСН 9 травня Філарет заявляв, що Київський патріархат не ліквідовано, тому що зробити це, за словами патріарха, “може той, хто його створив”. Посилаючись на джерела, ТСН повідомляла, що Філарет збирає архієреїв ПЦУ, щоб обговорити ймовірність відновлення Київського патріархату під його керівництвом.

Епіфаній розмови про ймовірне відновлення Київського патріархату назвав “згубними”. 


Related posts

Leave a Comment