Життя Новини 

Помер Жан Ваньє

Жан Ваньє, католицький філософ, теолог, засновник спільноти «Ковчег» і руху «Віра і Світло», помер у Парижі вночі 7 травня 2019 року. Йому було 90 років.

Уже кілька місяців Жан Ваньє перебував у хоспісі. В останні хвилини його оточували найближчі друзі з «Ковчегу». 

Вічний спочинок дай йому, Господи, а світло віковічне нехай йому світить.

Жан Ванье — відомий канадський та французький фундатор громад для неповносправжних людей, під назвою «Ковчег», а також руху «Віра і Світло» — громад для спілкування людей з особливими потребами, їх батьків та їх друзів.

В молодості Жан Ваньє, син відомого дипломата, був офіцером морського флоту та служив на авіаносці. Усвідомивши безперспективність військових зусиль, покинув службу та став вивчати, а пізніше і викладати філософію. Згодом заснував в 1964 р рух «Ковчег» і в 1971 р «Віра і світло» (для батьків розумово відсталих дітей). Багато хто називає Ваньє також християнським богословом і проповідником. Рух «Ковчег» та «Віра і світло», за словами їх засновників, носять екуменічний характер, тобто об’єднують представників будь-яких християнських конфесій.

Жан Ванье неодноразово відвідував Україну і виступав з лекціями.

До досвіду Жана Ваньє і його громад звертаються багато людей, зайняті долею особливих людей в Україні та в усьому світі.

Related posts

Leave a Comment