Церква у світі 

Святий Престол про обмеження обігу зброї як шлях до миру в Африці

Виступаючи під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН, монсеньйор Антуан Камільєрі назвав соціальну й економічну несправедливість та поширення зброї причиною військових конфліктів на африканському континенті.

Світлана Духович – Ватикан

Монсеньйор Антуан Камільєрі, Заступник Секретаря, відповідального за стосунки з державами, виступив під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН на тему «Співпраця між ООН та регіональними та субрегіональними організаціями: змусити замовкнути зброю в Африці», що відбулися в Нью-Йорку 27 лютого 2019 року.

Ситуація на африканському континенті

Під час свого виступу представник Святого Престолу зазначив, що сьогоднішня ситуація з огляду на встановлення миру на африканському континенті не є обнадійливою. Незважаючи на нещодавні важливі прояви миру – історичний договір між Ефіопією та Еритреєю, а також домовленість між президентом та лідером опозиційних сил в Південному Судані – більша частина Африки страждає внаслідок насильства і конфліктів. В такій ситуації, за словами монсеньйора Камільєрі, може з’явитися спокуса зневіри, але потрібно і надалі докладати зусилля на користь будування миру, аби не зрадити «прагнення африканської молоді, спраглої справедливості, миру і примирення».

Причини насильства в Африці

Доповідач вказав на причини військових конфліктів на африканському континенті, найважливішими з яких є соціальна й економічна нерівність, політична нестабільність і корупція. Він додав, що «несправедливе використання незлічених ресурсів Африки та інші біди, що суперечать людській гідності, такі як експлуатація дітей-солдатів і торгівля людьми, піратство та незаконна торгівля дикими тваринами, загострюють ці головні причини».

Поширення зброї підсилює конфлікти

На жаль, це все, за словами ватиканського дипломата, пов’язане з поширенням озброєння. Він пояснив, що «до сьогодні велика кількість молодих африканців краще розуміються на зброї та боєприпасах, ніж на ручках і підручниках». Вони не можуть повністю розвинути свій потенціал, бо конфлікти переривають їхнє навчання. Їх затягують у вир насильства, що, на жаль, часто стає їхнім стилем життя.

«Поширення зброї, – зазначив на завершення монсеньйор Антуан Камільєрі, – лишень погіршує ситуації конфлікту і призводить до неймовірних людських страждань і матеріальних втрат, завдаючи великої шкоди розвитку, правам людини і прагненню тривалого миру. Без міцнішої міжнародної та регіональної співпраці, особливо між державами, що виробляють зброю, спрямованої на контроль і обмеження виробництва та переміщення зброї, вільна від воєн і насильницьких конфліктів Африка залишатиметься ілюзією».

Related posts

Leave a Comment