Новини Церква у світі 

У Буркіна-Фасо бойовики напали на католицьку церкву, є загиблі — AFP

В африканській країні Буркіна-Фасо озброєні люди напали на католицьку церкву і спалили її, шестеро загиблих.

Про це повідомляє агентство AFP з посиланням на джерела в органах безпеки країни.

Атака сталася в місті Дабло на півночі країни зранку 12 травня, коли у церкві зібралося багато людей.

«Вони почали стріляти, коли люди намагалися втекти», — розповів мер міста Усмане Зонго.

Один з урядових чиновників країни розповів BBC, що бойовики також підпалили магазини і медичний центр, розташовані поруч з церквою. Зазначається, що в нападі брали участь від 20 до 30 бойовиків.

З 2016 року в країні активізувалися радикальні ісламістські бойовики, це вже третій напад на церкву за останні 5 тижнів. Напади організовують бойовики, пов’язані з терористичними організаціями «Аль-Каїда» і «Ісламська держава».

Так, 30 квітня внаслідок нападу бойовиків на церкву в невеликому містечку Сільгаджі в Буркіна-Фасо також загинули 6 людей.

Раніше МЗС Великої Британії ініціювало дослідження, яке у підсумку встановило, що християни зазнають найбільших гонінь у світі.

Нагадаємо:

  • 21 квітня на Шрі-Ланці пролунало 6 вибухів: три у готелях і три у церквах. Зокрема в церквах, розташованих у містах Коччкаде, Негомбо та Баттікалоа. Усі готелі, у яких сталися вибухи, розташовані в Коломбо. Пізніше з’явилась інформація про сьомий та восьмий вибухи.
  • За попередніми даними, серед загиблих на Шрі-Ланці є громадяни США, Великої Британії, Туреччини, Данії, Китаю, Японії, Пакистану, Португалії, Марокко, Індії та Бангладеш. Також за попередньою інформацією, українців серед жертв вибухів немає.
  • За уточненими даними, жертвами терактів на Шрі-Ланці стали 253 людини.
  • «Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за вибухи на Шрі-Ланці

Related posts

Leave a Comment