27.8 C
New York
14 Липня, 2020
Публікації

“Позиція Патріарха Філарета дуже перекликається з риторикою російського православ’я” – публіцист

Позиція Патріарха Філарета дуже перекликається з риторикою російського православ’я” – таку думку висловив публіцист Андрій Сабініч на сторінках українського журналу “Новое время”.

Автор так прокоментував позицію почесного патріярха Філарета, щодо бажання УГКЦ молитися в Софії Київській:

“Та якщо повернутися до маленьких кроків назустріч між УГКЦ та ПЦУ, позиція Патріарха Філарета дуже перекликається з риторикою російського православ’я. Саме від їхньої церкви пішов цей тріумфалізм, відчуття власної неперевершенності та сліпе наполягання на власній правоті. Мислення такого штибу просто не дозволяє уявити у своєму храмі християн іншої конфесії. Католики і протестанти – ледь не єретики, а «Русь святая храніт вєру православную». Це проказа переважної більшості московських священників – інтелектуальна бідність, імперіалістичний наратив та примітивне богослов’я не дозволяють їм дивитися на світ ширше за власний підрясник. У фактичному несприйнятті літургії греко-католиків у головному храмі українського православ’я проглядається дуже вузьке і примітивне мислення”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧОМУ МИ НЕ ПРАВОСЛАВНІ

Хоча автор підкреслює, що безперечно, розглядати заяву Філарета як офіційну позицію ПЦУ буде некоректно. Але такий хід думок колишнього очільника і справді знакової фігури українського православ’я є черговим сигналом про те, що українське православ’я певною мірою відділилося від Москви формально, а не ментально.

Підсумовуючи автор наголошує що це насправді ж – лише страх, що похитнеться велетенська стіна власних гордощів та замкненості.

 

Related posts

Собор Святої Софії після Берестейської унії 1596 р. став катедральним храмом Київської митрополії в єдності з Римським Апостольським престолом

admin

Поступливість з боку Ватикану помагає Росії представити себе в доброму світлі

admin

Міфи про Російську Церкву

admin

1 comment

митрополит Іоасаф 27 Лютого, 2019 at 4:55 pm

Заява верховного архиєпископа УГКЦ Святослава є провокативною яка веде не до злагоди і стабільності в українському суспільстві а до нового протистояння. Православні України не претендують на служіння в храмах УГКЦ які побудовані в доунійний період тому що це викликало би величезну бурю невдоволення, і не тільки… Я як архиєрей ПЦУ в Івано-Франківській області на собі відчуваю всю любов греко-католицького духовенства до православних яка наповнена негативним змістом і несприйняттям, тому повністю підтримую заяву патріарха Філарета. На девятнадцятому році 21 століття УГКЦ як Церква продовжує переслідувати православних віруючих в Івано-Франківській обл. – м. Тисмениці, смт. Рожнятів, смт. Перегінське, і не тільки. Православні Громади які зареєстровані в державних органах влади не претендують на Храми побудовані в доунійний час і на любі греко-католицькі будівлі, вони хочуть одного, земельну ділянку щоби на ній побудувати культову споруду для своїх потреб але тут на заваді стоїть любляча УГКЦ яка недопускає любими методами виділення таких ділянок. Тому я закликаю архиєпископа Святослава не розпалювати нового вогнища релігійних протистоянь (можливо він цього добивається) а реально працювати на примирення і міжконфесійної злагоди. Софія є має залишатися православною святинею бо такою і є.

Reply

Leave a Comment