27.8 C
New York
14 Липня, 2020
Новини Церква в Україні

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД НЕ ПОВЕДЕТЬСЯ НА СПРОБИ СПРОВОКУВАТИ РЕЛІГІЙНУ ВІЙНУ В УКРАЇНІ, – ГЛАВА УГКЦ

26 лютого в “Резиденції папи Павла VI” у Римі Патріарх Святослав провів круглий стіл на тему “Україна сьогодні: роль УГКЦ в трансформації українського суспільства”.

Розповідаючи про релігійну та екуменічну ситуацію в Україні, Блаженніший Святослав розповів про події навколо об’єднання українського православ’я: “Дискусія між Москвою та Константинополем є внутрішньою справою православного світу, ми не є учасниками цього процесу, однак я можу з певністю сказати, що вірні різних конфесій, в тому числі греко-католики, сприйняли жест Патріарха Варфоломея як батьківську опіку на тими, кого вже призначили для пекла як неканонічних”.

“Звісно, цей жест не лише дав відповіді на запитання духовного життя мільйонів православних християн в Україні, а й спровокував певну дискусію. Хочу наголосити, що ми, як Церква, прагнемо будувати дружні відносини з усіма, але не всі хочуть бути нашими друзями”, – сказав Блаженніший Святослав.

Він наголосив, що “існують серйозні спроби спровокувати релігійну війну в Україні, але я вас запевняю, що український народ не поведеться на цю провокацію”.

Говорячи про екуменічний рух, Патріарх Святослав пригадав слова святого Папи Івана Павла ІІ про те, що “Україна є лабораторією екуменізму і екуменічний рух для нас не є політичним, але пасторальним питанням”.

“Я переконаний, що УГКЦ, яка має локальний і глобальний вимір завдяки своїй єдності з Вселенською Церквою, відповідно має особливу екуменічну місію в Україні, але водночас покликана відкрити для світу нашу локальну церковну дійсність”, – наголосив Патріарх Святослав.

Related posts

«Вийти із зони особистого комфорту». Симпозіум про нову євангелізацію в Австралії

admin

Ми будемо проводити добрі реформи і відходити від російських імперських традицій, – Предстоятель ПЦУ

admin

Папа до православних: Спільно відповідати на виклики світу

admin

1 comment

Митрополит Епіфаній: “Ми не маємо права розпалювати в Україні релігійний фронт” – RELIGIONS NEWS 1 Березня, 2019 at 8:49 pm

[…] УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД НЕ ПОВЕДЕТЬСЯ НА СПРОБИ СПРОВОКУВАТ… […]

Reply

Leave a Comment