22.8 C
New York
7 Червня, 2020
Новини Публікації

Канцлер уряду Литви і настоятель монастиря УГКЦ у Вільнюсі обговорили питання співробітництва

20 березня відбулася робоча зустріч канцлера уряду Литовської Республіки п. Альгірдаса Стончятіса з настоятелем монастиря та храму Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі о. Вінкентієм Пелихом. Зустріч проходила в приміщенні канцелярії уряду Литовської Республіки. Сторони обговорили важливість діалогу між державою та церковними інституціями та роль Церкви в житті громадян, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт УГКЦ.

У зустрічі також взяли участь перший заступник канцлера уряду ЛР, віце-канцлер Девід Матуліоніс та радник канцлера ЛР з питань державного управління та соціальної політики п. Діана Варнайте.

Говорячи про храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі, о. Вінкентій наголосив на важливості цієї церкви в історичному контексті, зокрема звернув увагу на те, що її збудував князь Костянтин Острозький як вдячність Богові за перемогу над московським військом, що має сьогодні особливе значення як для Литви, так і для України, що становить теж невід‘ємну частину історії та литовської тотожності.

Особливу увагу сторони звернули увагу на постать католицького святого Йосафата Кунцевича, мощі якого перебувають у соборі святого Петра у Римі. У 2023 році виповниться 400-ліття мученицької смерті св. Йосафата. З огляду на важливість події, сторони обговорили можливість відзначення ювілею на державному рівні.

Серед обговорюваних питань були питання виховання та освіти дітей українських емігрантів, створення української школи чи хоча б окремих українських класів у литовських школах і програми розвитку освіти зі збереженням української національної та духовної культури.

Відтак обговорили напрямки розвитку давньої василіанської обителі та храму Пресвятої Трійці як важливого душпастирського та паломницького центру УГКЦ, стратегію тематичного релігійного туризму і підтримки державою відновлення та продовження реставраційних робіт храму як об’єкта культурної спадщини Литви.

На завершення зустрічі о. Вінкентій Пелих подякував за можливість зустрітися і подарував канцлеру монографію «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі».

Related posts

Церковні лідери закликали президента Філіппін публічно вибачитися перед Богом

admin

ГРЕКО-КАТОЛИКИ БІЛЬШЕ ЗА ПРАВОСЛАВНИХ ПІДТРИМУЮТЬ СТВОРЕННЯ ЄДИНОЇ ПОМІСНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ, – РЕЗУЛЬТАТИ СОЦОПИТУВАННЯ

admin

Трамп вимагає від губернаторів штатів терміново відкрити церкви для вірян

admin

Leave a Comment