19.6 C
New York
7 Червня, 2020
Життя

Радник Зеленського Святослав Юраш взяв шлюб у Стамбулі у соборі патріарха Варфоломія

Син відомого українського релігієзнавця Андрія Юраша – представник команди новообраного Президента Володимира Зеленського Святослав Юраш взяв шлюб у кафедральному соборі св. Георгія Вселенського патріархату у Стамбулі.

Про це у Facebook повідомив Андрій Юраш.

«У Святому і Славному місті Константинополі, теперішньому Стамбулі, відбулася церемонія, яка хоч формально зачіпає лише мою родину, але духовно може і реально має значення для всієї української громади: Святославу і Софії Юраш було уділено таїнство шлюбу у головному храмі Константинопольського Вселенського Патріархату – соборі Святого Георгія!», – зазначив Андрій Юраш.

Він додав, що перед церемонією молодят та їхніх близьких прийняв Вселенський Патріарх Варфоломій, благословив і обдарував пам’ятними подарунками.

Син відомого українського релігієзнавця Андрія Юраша – Святослав Юраш взяв шлюб у кафедральному соборі св. Георгія Вселенського патріархату у Стамбулі. Фото: Андрій Юраш/Facebook
Чин заручин звершив настоятель кафедрального патріаршого собору св. Георгія отець Віссаріон. Сам обряд вінчання здійснив митрополит Прусський Елпідофорос.

«Усі свідки і учасники церемонії, яких з України прибуло близько 50-ти, були вражені і приємно зачаровані церковними дійствами», – додав Андрій Юраш.

«За свідченнями самих фанаріотів, вони не згадають іншого прецедента, щоб київські русичі-українці брали шлюб на Фанарі. Тобто, повертаємося до найкращих традицій, започаткованих ще святою Ольгою, – в серці Світового Християнства робити найважливіші речі для себе і для своєї спільноти!

Син відомого українського релігієзнавця Андрія Юраша – Святослав Юраш взяв шлюб у кафедральному соборі св. Георгія Вселенського патріархату у Стамбулі. Фото: Андрій Юраш/Facebook
Важливо відзначити, як старалися всі греки-священнослужителі робити виголоси і співати окремі молитви та піснопіння українською мовою! Сльози наверталися на очі, мурашки бігли по шкірі, коли стало зрозуміло, що українська духовна традиція є такою пошанованою і такою близькою для Вселенського патріархату!», – підкреслив релігієзнавець.

«Отож, усвідомивши все це системно, приходиш до переконання, що весілля, яке відбулося на Фанарі, – це хоч і маленька справа, але це саме та річ, яку можна і треба робити, щоб, з одного боку, віддячити Вселенському патріархові за великий дар автокефалії для нашої церкви і держави, а з іншого боку, щоб максимально зміцнювати українську ідентичність у світовому православ’ї. Сподіваємося, що через рік знову вирушатимемо на Фанар – того разу на хрестини!», – підсумував він.

Related posts

Польський суд виніс вирок 20 націоналістам, які напали на українську процесію греко-католиків і православних у Перемишлі

admin

СБУ провела обшуки в охоронній фірмі УПЦ МП

admin

Блаженніший Святослав освятив Біблії для дітей, які написані шрифтом Брайля

admin

Leave a Comment