19.6 C
New York
7 Червня, 2020
Віра і суспільство Тема дня Церква у світі

Папа: Іван Павло ІІ – приклад пошани до культури людини як основи євангелізації

Вітаючи інавгурацію Інституту культури ім. Івана Павла ІІ при Папському Університеті «Angelicum», Святіший Отець наголошує на необхідності діалогу з сучасними культурами для будування Церкви, що виходить назовні.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Досвід життя, позначений «епохальними драмами та особистим стражданням, інтерпретованими в світлі Святого Духа», привели його до особливо глибоких «роздумів про людину та про її культурне коріння, як незамінне посилання для звіщення Євангелія». Так Папа Франциск характеризує свого святого попередника на Петровому служінні Івана Павла ІІ в листі, написаному на ім’я домініканця о. Міхала Палюха, Ректора Папського Університету святого Томи Аквінського «Angelicum», з нагоди відкриття Інституту культури при Факультеті філософії, названого на честь Івана Павла ІІ.

Інавгурації академічного осередку відбулася 18 травня 2020 р., в соту річницю народження Калоля Войтили, «найвидатнішого випускника» цього навчального закладу. Святіший Отець надсилає «щирі вітання» всій університетській спільноті та представникам двох польських фундацій, що підтримуватимуть діяльність інституту, основним завдання якого є «аналіз сучасної культури, залучаючи до співпраці найвидатніших філософів, богословів, людей культури в її широкому вираженні».

Необхідний аспект Церкви, що виходить назовні

Папа Франциск пише, що його попередник був, водночас, як натхненником, так і першим і найважливішим будівничим такого підходу, завдяки «багатій і багатогранній спадщині, яку залишив, а ще раніше – прикладові свого відкритого та споглядального духа, захопленого Богом і людиною, створінням, історією та мистецтвом». Тож бувши глибоко переконаним у важливості розуміння культурного коріння людини для звіщення Євангелія, вже у свої першій енцикліці «Відкупитель людини» він писав: «Місіонерський підхід завжди починається з глибокої пошани до того всього, що “є в кожній людині”, до того, що вона сама, в глибині свого духа, опрацювала щодо найглибших і найважливіших проблем; йдеться про пошану до того всього, що в ній учинив Святий Дух, Який “віє де бажає”».

«Ми потребуємо підтримувати живим це наставлення, якщо хочемо бути Церквою, яка виходить назовні, Церквою, яке не вдовольняється зберіганням і адмініструванням існуючого, але прагне були вірною своїй місії», – пише Папа Франциск, висловлюючи впевненість у тому, що «Angelicum», академічна спільнота якого складається із викладачів і студентів з усього світу, є «придатним місцем для інтерпретування важливих викликів культур сьогодення». І цьому проектові, на його переконання, не може не сприяти «традиція Домініканського Ордену, в якій важливу роль відіграє раціональний аналіз віри та її змісту».

Джерело: Радіо Ватикан

Related posts

У День Незалежності відбудеться всесвітня синхронна молитва за Україну

admin

МОЛОДЬ ПОТРЕБУЄ ЦЕРКВИ, ЯКА НЕ ПРИМУШУЄ ЇЇ СЛІДУВАТИ РИТУАЛАМ, А ДОПОМАГАЄ ЗНАЙТИ БОГА

admin

Папа: визнання себе грішником – перший крок до пізнання Ісуса

admin

Leave a Comment