27.8 C
New York
14 Липня, 2020
Новини Церква в Україні

Владика Філарет приєднався до поширювачів фейку про об’єднання ПЦУ з УГКЦ

Владика Філарет разом з промосковскими пропагадистами долучився до поширення брехні, що ПЦУ нібито буде об’єднуватися з УГКЦ.

На телеканалі ZIK у програмі «Деталі дня» із ведучою Юлією Литвиненко він прокоментував питання можливого об’єднання. Витяги з цього інтерв’ю він потім опублікував у себе на Фейсбуці.

«Греко-Католицька Церква – це є Католицька Церква, а Православна Церква України – це Православна Церква. Приєднання може бути Греко-Католицької Церкви до Православної Церкви і тоді греко-католики стають православними. І це залежить від них, хочуть вони стати православними чи не хочуть. Якщо греко-католики в Україні хочуть стати православними, то це можливо, Православна Церква їх прийме. А якщо мова йде про приєднання православних до Греко-Католицької Церкви, то це неможливо. Тому що боротьба за приєднання православних до католицької Церкви йшла протягом багатьох століть”, – заявив владика Філарет.

Слід зазначити, що фейк про нібито злиття двох Церков недавно запустили промосковські пропагандисти. Ця пропаганда тривала кілька днів.

Як повідомляє Духовний фронт України, спочатку офіційні канали РПЦ поширили новину, що “Інститут зовнішньополітичних досліджень” анонсував нове комплексне дослідження, яке має на меті вивчення громадської думки українців і забезпечити шляхи приєднання УГКЦ до ПЦУ”. У комплексі російські фейкомети приплели туди, ще й гаранти Європейського Союзу, а саме дослідження, стверджували вони, нібито ведеться “за підтримки Фанару” (Вселенського Патріарха Варфоломія).

Наступного дня згаданий вище Інститут зовнішньополітичних досліджень, на якого посилались пропагандисти опублікував спростування цієї інформації й пояснив, що їхній сайт зламано хакерською атакою.
“Повідомляємо Вам, що наш сайт зазнав хакерської атаки та 03.06.2020 була опублікована фейкова інформація стосовно так-званого дослідження: “Вивчення громадської думки громадян та забезпечення найбільш ефективних шляхів приєднання української та русинської греко-католицьких церков до православної церкви України, а також створення дорожньої карти використання української”. Інформація вже видалена з сайту. Просимо вибачення за незручності!” (орфографія збережена).
У спростуванні на сайті Інституту зовнішньополітичних досліджень у цьому повідомленні було допущено одразу кілька помилок. Саме посилання вже зникло, адже на сайт досі ведеться хакерська атака і зараз інформація абсолютно протилежна.

Духовний фронт України спробував зв’язатись з Інститутом зовнішньополітичних досліджень, на якого посилаються прокремлівські ЗМІ, адже на сайті знову появилась протилежна інформація. Ми набрали два офіційні номери які вказані у контактах Інституту, проте один номер не відповідав, а інший +38 (097) 487 20 00 – на запитання чи це Інститут зовнішньополітичних досліджень, відповів «ви помилились номером».

Вато зазначити що номер +38 (097) 487 20 00 – на сайті стоїть, як мінімум із 19 жовтня 2019 року. Цю інформацію можна перевірити у веб-кеші. Тобто вже майже рік на сайті інституту стоїть номер який не має відношення до самого інституту. Це виникає ще більше питань.
Московські пропагандисти намагались довести своїм читачам, що політики втручаються у релігійні організації (ЄС виділяє гаранти). Ця провокація була спрямована на руйнування нормального діалогу про єдність між ПЦУ і УГКЦ.

Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) у соціальній мережі Facebook заявив, що все це скидається на провокацію», а «фейк розмістили для того, щоб зробити статтю».

Ніхто з авторитетних українських чи закордонних ЗМІ не поширив цю новину.

Вперше фейкова інформація про об’єднання з’явилась на проросійський сайтах приблизно після обіду, коли в церквах починається Богослужіння, приблизно 16:30-17:00. Буквально за лічені години цю фейкову інформацію на каналі Медведчука прокоментував почесний Патріарх Філарет.

Related posts

У РПЦ розповіли, де росіянам не можна пити пиво

admin

ОФІЦІЙНИЙ ВАТИКАНСЬКИЙ БЮЛЕТЕНЬ (ЧЕТВЕР, 5 ЛИПНЯ 2018 РОКУ)

admin

Глава УГКЦ у Страсний четвер: «Христове священство є священством не панування, а служіння!»

admin

Leave a Comment