27.8 C
New York
14 Липня, 2020
Новини Церква у світі

IOR (так званий Ватиканський банк) закінчив 2019 рік з прибутком

В комюніке підкреслюється, що діяльність та інвестиції здійснюються з дотриманням католицької етики та в дусі соціальної доктрини Церкви.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Вже восьмий рік поспіль Інститут Релігійних Справ (IOR), фінансова інституція Святого Престолу, яку популярно називають Ватиканським банком, оприлюднила звіт про підсумки своєї діяльності. Документ перевірений міжнародною аудиторською компанією «Mazars».

У повідомленні, поширеному Інститутом, зазначається, що 28 квітня 2020 року Наглядова рада одноголосно затвердила фінансовий звіт за 2019 рік, передавши його на розгляд Кардинальській комісії. Відповідно до розпоряджень Папи Франциска, також і цього року Кардинальська комісія прийняла рішення про розподіл прибутку в повному обсязі.

Комюніке підкреслює, що протягом 2019 року фінансова установа й надалі «розсудливо та ретельно» надавала фінансові послуги Державі-Містові Ватикану та Католицькій Церкві в усьому світі, докладаючи всі необхідні зусилля для того, щоб дотримуватися принципів і вчення Католицької Церкви в усіх операціях, зокрема, в тому що стосується управління активами та інвестування як власного, так і наданого клієнтами капіталу.

Зокрема, протягом 2019 року Інститут Релігійних Справ отримав від клієнтів 5,1 мільярда євро (5,0 попереднього року), з яких 3,4 мільярда стосуються заощаджень та зберігання цінних паперів. Чистий прибуток за минулий рік становить 38 мільйонів євро (17,5 мільйонів у 2018 році), що є також результатом risk-based інвестицій, згідних із католицькою етикою. Власний капітал станом на 31 грудня 2019 року становив 630,3 мільйонів євро. Інститут зберігає високий показник покриття ліквідністю (LCR – 443%) та коефіцієнт чистого стабільного фінансування (NSFR – 1008%).

Протягом 2019 року Інститут Релігійних Справ й надалі проводив політику посилення управлінської команди та збільшив інвестиції в IT, необхідні, зокрема, для приєднання до європейської платіжної системи SEPA.

Related posts

НАЗВА, СТАТУТ Й УСТРІЙ: ГЛАВА УАПЦ РОЗПОВІВ ПРО СЕРЙОЗНІ СУПЕРЕЧКИ З ФІЛАРЕТОМ ПЕРЕД ОБ’ЄДНАННЯМ

admin

«Україна потребує єдності між християнами, бо від цього залежить наша внутрішня духовна сила!» — Блаженніший Святослав

admin

Кіпрська церква засудила агресивну політику Росії щодо Православної церкви України

admin

Leave a Comment